اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

بای پپ

بای پپ

دستگاه بای‌ پپ (BiPAP) که بی‌پپ نیز نامیده می‌شود. در واقع نوعی ونتیلاتور است که برای کمک به تنفس افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه هوای متراکم را به کمک تیوب و ماسک یا نازال کانولا وارد ریه‌ها کرده و به کمک فشار هوا آن‌ها را باز می کند. به این روش غیرتهاجمی، ونتیلاسیون فشار مثبت نیز می‌گویند؛ زیرا به موجب آن فشار مثبت وارد راه هوایی فرد می‌شود. در دستگاه بای پپ، برخلاف سی پپ که در آن فشار ثابت است، دو نوع فشار وجود دارد که با نام فشار دم (IPAP) و فشار بازدم (EPAP) شناخته می‌شوند. برای کمک به تنفس بهتر، معمولا فشار بازدم کمتر از فشار دم تنظیم می‌شود و به طور کل میزان این فشارها برای هر فرد با در نظر گرفتن شرایط وی و متناسب با نیازهایش تنظیم می‌شود تا روند بای‌ پپ درمانی به آسانی انجام شود.

دستگاه بای پپ رسمدبای پپ رسمد
Quick View
بای پپ bmcدستگاه بای پپ bmc مدل gii 25 st
Quick View
اتو سی پپ بنیوبای پپ
Quick View
بای پپ رسمد Lumis 150بای پپ رزمد lumis 150
Quick View
دستگاه بای پپ سفامدستگاه بای پپ
Quick View
دستگاه بای پپ sepreyدستگاه بای پپ seprey
Quick View
دستگاه بای پپدستگاه بای پپ آلمانی
Quick View
دستگاه بای پپ پلاس ایرانی
Quick View
بای پپ رسمد lumis s100دستگاه ResMed Bipap
Quick View
بای پپ رسمد stellarبهترین بای پپ
Quick View
دستگاه بای پپ لون اشتاینبای پپ
Quick View
بای پپ اس سپرایدستگاه بای پپ اس سپرای PSD
Quick View
بای پپ رسمد s9
Quick View
بای پپ فیلیپس respironics
Quick View
بای پپ breas Vivo 40 st
Quick View
بای پپ Devilbissبای پپ DEVILBISS مدل Healthcare st
Quick View
بای پپ رسمد s9 stبای پپ رسمد s9 st
Quick View
بای پپ Hoffrichter مدل Point II 25st
Quick View
بای پپ BMC مدل 25 ST
Quick View
Quick View
قیمت بای پپ bmcبای پپ bmc مدل GII 30st
Quick View
بای پپ هاف ریشتر
Quick View
بای پپ سفام
Quick View
بای پپ topson
Quick View

دستگاه بای پپ

دستگاه بای پپ یک نوع دستگاه پزشکی است که به بیماران کمک می‌کند که بهتر بتوانند نفس بکشند. این دستگاه اغلب برای افرادی کاربرد دارد که در حین خواب دچار مشکلات تنفسی می‌شوند. BIPAP درمانی برای افرادی است که مشکلات تنفسی مانند آپنه مزمن دارند. این محصول امکانی را به بیماران می‌دهد که هوا را با فشار مختلف در حین استراحت و هنگام تنفس دریافت کنند. این دستگاه از یک روش فشار هوای دو سطحی استفاده می‌کند، به عبارت دیگر، دارای فشار هوا برای استراحت و فشار هوا برای تنفس است. معمولاً دستگاه BiPAP برای درمان بیماران با مشکلات تنفسی مانند آپنه مزمن (ناهنجاری در تنفس هنگام خواب)، فیبروز ریه، نقص هواپیشه، یا موارد دیگر که نیاز به تنظیم دقیق فشار هوا دارند، استفاده می‌شود.

دستگاه بای پپ با فراهم کردن دو سطح فشار هوا (یک سطح برای استراحت و یک سطح برای تنفس) به بیمار این امکان را می‌دهد که با راحتی بیشتر تنفس کند. این دستگاه به طور خاص برای افرادی که با دستگاه سی پپ سازگار نیستند یا به دلیل مشکلات خاص، نیاز به سطح‌های مختلف فشار هوا دارند، مناسب است. استفاده از دستگاه بی پپ باید تحت نظر پزشک باشد و تنظیمات آن باید با توجه به نیازهای خاص هر بیمار انجام شود.

نحوه تنظیم بای پپ

با توجه به نوع دستگاه نحوه تنظیم بای پپ متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی در همه مدل‌های دستگاه بای پپ Bipap این روند کلی را جهت تنظیم و راه اندازی دستگاه طی خواهید کرد.

 • تنظیم Spontaneous: با استفاده از این دستور تنفس را تنظیم می‌کنید و فشار دم و بازدم تعیین خواهد شد.
 • Timed: اگر این حالت را انتخاب کنید، دستگاه پس از روشن شدن تنفس را به صورت اتوماتیک‌وار تنظیم می‌کند.
 • Spontaneous/Timed: در این دستور شما می‌توانید یکی از دو حالت را انتخاب کنید یا هر دو را. اگر هر دو حالت انتخاب شود هم فرد می‌تواند تنفس انجام دهد و هم دستگاه می‌تواند بصورت خودکار عمل کند. به این معناست که اگر بیمار نتواند در مدت زمان مشخص خودش تنفس را انجام دهد، دستگاه انجام عمل دم را برعهده گرفته و ریتم تنفسی را در حالت نرمال حفظ می‌کند.
 • Auto-Bipap: در صورتی که نیاز باشد حالت تنفسی تغییر کند این عملکرد در دستگاه کاربردی خواهد بود.
 • ASV: این حالت به شما فرصت تنظیم سرعت انقباض و انبساط ریه و حجم هوا را می‌دهد.
 • VAPS: این حالت خود به دو دسته مکانیزم هوشمند و فشار حجمی میانگین طبقه بندی می‌شود. بطور کلی حجم فعلی تنفس مداوم بیمار را ارزیابی کرده و فشار متناسب با آن را برآورد می‌کند.
 

قیمت دستگاه بای پپ

در آزطب با توجه به تنوع بالای محصول قیمت دستگاه بای پپ متفاوت خواهد بود. تغییر قیمت محصول انتخابی شما با توجه به ویژگی‌ها، کارکرد، کیفیت و نوسانات بذار صورت خواهد گرفت. با وجود این آزطب با گردآوری چندین محصول ایرانی و خارجی به خوبی می‌تواند به نیاز شما با هر بودجه‌ای پاسخ دهد.

بای پپ ایرانی

خوب است بدانید که ما علاوه‌بر دستگاه‌های بای پپ خارجی، بای پپ ایرانی نیز داریم. بنابراین افرادی که نیاز مبرم به استفاده از دستگاه بای پپ دارند حتماً نیاز نیست به سراغ برندهای خارجی و گرانقیمت بروند. بای پپ ایرانی این فرصت را ایجاد می‌کند که خریدار ایرانی محصولی داخلی با کیفیت مشابه محصول خارجی خریداری کند ولی با قیمت بسیار مناسب‌تر.

دستگاه بای لول (Bi level)

دستگاه بای لول (Bi level) نوعی دستگاه کمک تنفسی محسوب می‌شود. بای پپ بی لول به نوعی یک دستگاه CPAP بشمار می‌رود. این دستگاه برخلاف سی پپ ثابت نیست و با دو فشار بالا و پایین فعالیت دارد. فشار بالا و مثبت برای دم (IPAP) و فشار پایین و کمتر برای باز دم (ٍEPAP) است.

زمانی که بیمار قادر به تنفس در حالت نرمال نباشد و نیاز به دستگاه کمک تنفسی داشته باشد پزشک متخصص استفاده از دستگاه بای لول (Bi level) را توصیه خواهد کرد.

طریقه بستن ماسک بای پپ

برای اینکه ماسک بای پپ را روی صورت بیمار قرار دهید و یا اینکه خودتان از آن استفاده کنید، ابتدا ماسک روی صورت بگذارید اگر نازال است ماسک را داخل بینی جای دهید. دستگاه از پیش روشن شده خود به خود اکسیژن را پس از عبور از دستگاه مرطوب کننده از طریق شلنگ مستقیماً به ریه بیمار انتقال می‌دهد.

بهترین مارک بای پپ

آزطب بهترین مارک بای پپ که می‌توانید خریداری کنید را در یک فهرست کامل به شما معرفی می‌کند. دقت کنید که خرید شما بستگی به تشخیص پزشک دارد، بنابراین باتوجه به توصیه‌ها پزشک و تعیین میزان نیاز بیمار به دستگاه کمک تنفسی شما می‌توانید از برندهای متفاوت مدل‌ مناسب خود را پیدا کرده و خریداری نمایید.

بهترین مارک بای پپ که می‌توانید هم ‌اکنون از طریق این فروشگاه خریداری کنید برندهای لون اشتاین، رسمد، پلاس، سفام دریم استار، میکومی، استلار و چند برند دیگر هستند.

انواع دستگاه بای پپ

انواع دستگاه بای پپ با مودهای تنفسی متفاوت کار می‌کنند. ممکن است برخی از نمونه‌ها بین دو تا سه مود تنفسی داشته باشند اما برخی از مجهزترین و جدیدترین آن‌ها تا 6 مود تنفسی را هم پشتیبانی کنند. اگر دستگاه بروز باشد مودهای آن به قرار زیر خواهد بود:

 • مود خودکار auto bipap
 • مود T
 • مود S
 • مود ST
 • مود hybrid bipap
 • مود ASV

در آزطب دستگاه‌های بای پپ از چند برند متفاوت هستند و هر یک به لحاظ کارکرد و کیفیت تضمین می‌شوند:

بای پپ فرانسوی

 • بای پپ سفام دریم استار مدل ST

بای پپ فرانسوی سفام دریم استار مدل ST از دو مد بای پپ و سی پپ پشتیبانی می‌کند. این محصول یکی از کم‌وزن‌ترین بای پپ‌های موجود در بازار است. مجهز به مرطوب کننده و کنترل کننده میزان رطوبت است و کالیبراسیون آن نیز اتوماتیک است.

بای پپ چینی

بای پپ‌های چینی دوام‌ترین محصولات کمک تنفسی را در بر می‌گیرند. از میان برندهای معروفی چینی که تولید دستگاه بای پپ انجام می‌دهند می‌توان به میکومی اشاره کرد.

 • دستگاه بای پپ میکومی Micomme ST‎‎

این دستگاه دارای مرطوب کننده 5 سطحی پیشرفته است، از 6 مد تنفسی پشتیبانی می‌کند و از این نظر محصول همه کاره کمک تنفسی بشمار می‌رود. دارای کارت حافظه است و می‌تواند سوابقی که از تنفس بیمار دریافت کرده را ذخیره کند. قابل حمل است و بیمار حتی در مسافرت نیز می‌تواند دستگاه را همراه خود داشته باشد.

بای پپ آمریکایی

بای پپ آمریکایی از جمله محصولات پرفروش آزطب بشمار می‌روند. بطور کلی بای پپ‌های تولید برندهای آمریکایی از کیفیت و عملکرد بسیار خوبی برخوردار هستند و از این نظر جزو کالاها محبوب و معروف بازار تجهیزات پزشکی بشمار می‌روند. در آزطب چند نمونه بای پپ آمریکایی در از چند برند معروف قابل سفارش است که از میانشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه بای پپ LUMIS 150-VPAP ST

این محصول ساخت برند معرووف رسمد است. از پنج مد تنفسی پشتیبانی می‌کند و یکی از کامل‌ترین دستگاه‌های کمک تنفسی بشمار می‌رود. قابلیت یادگیری حالت تنفسی بیمار دارد و می‌تواند کارکرد خود را با روند تنفس بیمار تطبیق دهد. یکی از کم صداترین دستگاه‌های بای پپ خارجی با تولید صدای کمتر از 25 دسی بل محسوب می‌شود.

بای پپ آلمانی

 • دستگاه بای پپ لون اشتاین

اگر بخواهید یک بای پپ آلمانی با کیفیت خریداری کنید مسلماً ما بای پپ آلمانی لون اشتاین را توصیه می‌کنیم. یکی از باکیفیت‌ترین و بادوام‌ترین تجهیزات پزشکی را این برند تولید می‌کند و تمام محصولاتش از جمله دستگاه بای پپ از یک رده کیفیت برخوردار هستند. بای پپ لون اشتاین از 6 مد تنفسی پشتیبانی می‌کند، بسیار کم صداست، وزن آن کمتر از 2 کیلوگرم است.

دستگاه کمک تنفسی بای پپ

احتمالاً اگر شما الان در حال جستجوی دستگاه بای پپ هستید خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان درگیر به آپنه خواب هستید. منظور از آپنه توقف ناگهانی و کوتاه مدت تنفس در خواب است. زمانیکه این حالت رخ می‌دهد برای لحظاتی اکسیژن رسانی به ریه کاملاً متوقف می‌شود و یکی از شایع‌ترین نشانه‌های خر و پف است.

یکی از روش‌های علمی و ثابت شده برای کنترل آپنه خواب استفاده از ماسک بای پپ است. دستگاه بای پپ با ایجاد فشار مثبت افزایش و کاهشی که قابلیت تنظیم و سازگاری با روند تنفسی بیمار را دارد می‌تواند این توقف تنفسی را برطرف کند و خطراتی که جان فرد را تهدید می‌کند را برطرف سازد.

البته برطرف کردن اختلال آپنه تنها یکی از کاربردهای دستگاه کمک تنفسی بای پپ است. این محصول برای برطرف کردن علائم مزمن انسداد ریوی، آسم و بیماری عصبی عضلانی نیز موثر واقع می‌شود.

ماسک بای پپ

ماسک بای پپ محصولی است که در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از آن استفاده کنید، البته با تجویز پزشک. این محصول در بیمارستان، منزل و حتی بیمارستان‌های صحرایی می‌تواند در موارد درمانی متفاوت تسهیل کننده عمل تنفسی بیمار باشد.

ماسک بای پپ علاوه‌بر اینکه اختلال آپنه را برطرف می‌کند، سبب بهبود کیفیت خواب بیمار می‌شود، طول عمر فرد را افزایش می‌دهد و از طرفی بسیاری از بیماران دیگر نیاز به مراجعه و بستری در بیمارستان را نخواهند داشت.

بای پپ خانگی

دستگاه بای پپ خانگی محصول کمک تنفسی است که با تجویز پزشک برای تسهیل تنفس بیمار بستری در منزل تهیه می‌شود. این دستگاه برای برطرف کردن اختلالات تنفسی ناشی از آسم، کرونا، ذات‌الریه و آپنه خواب کاربرد دارد. این دستگاه با اعمال فشارهای متفاوت در دم و بازدم تنفس کردن را برای بیمار تسهیل می‌کند.

بیمارانی که مبتلا به بیماری‌های ریوی هستند، از انسداد ریه رنج میبرند، دچار آپنه خواب هستند و یا از بیماری‌های عصبی عضلانی رنج میبرند می‌توانند با استفاده از این دستگاه حین استراحت و یا در دوره نقاهت خیلی سریعتر به بهبود دست پیدا کنند.

کاربرد بای پپ

همان طور که می‌دانیم پایین آمدن سطح اکسیژن در بدن می‌تواند منجر به مشکلات زیادی مانند سکته یا حملات قلبی شود. از این رو باید از کاهش اشباع آن در خون جلوگیری کرد. دستگاه بای‌ پپ اندازه‌ی کوچکی دارد و به راحتی قابل جابجایی است. این دستگاه هوای محیط را به درون خود کشیده، آن را متراکم کرده و سپس از فیلترها عبور می­دهد تا انواع باکتری و مواد آلرژی زا از آن جدا شود. تیوب دستگاه از یک سر به بدنه‌ی دستگاه متصل شده و از سمت دیگر به ماسک روی صورت یا درون بینی فرد متصل می‌شود. موتور دستگاه هوای متراکم را به تیوب فرستاده و هوا را از طریق این تیوب از محفظه‌ی دستگاه به ماسکی که روی صورت بیمار است می‌رساند. سپس این هوا به راه هوایی رسیده و با فشار کنترل شده، وارد ریه‌ها می‌شود تا با باز شدن آن‌ها، اکسیژن کافی به بدن برسد و سطح آن پایین نیاید.

خرید بای پپ

لازم به ذکر است، بای‌ پپ را می‌توان همراه با تجهیزاتی مانند مرطوب کننده استفاده کرد تا کیفیت درمان افزایش پیدا کرده و از عوارضی مانند خشکی دهان جلوگیری شود. از دستگاه بای پپ علاوه بر درمان­های خانگی، به طور گسترده در مراکز درمانی مانند بخش مراقبت‌های ویژه و بخش ریکاوری در‌ بیمارستان­ها استفاده می­شود. به خاطر داشته باشید، برای خرید دستگاه بای پپ لازم است نسخه‌­ی پزشک داشته باشید که پس از معاینه و انجام آزمایش­های لازم مانند تست خواب و تست ریه، برای شما تجویز می‌شود.

اجزای دستگاه بای پپ

به طور کل قطعات دستگاه بای پپ شامل موارد زیر می­شوند:

 • بدنه­ ی اصلی دستگاه

هوا در این قسمت متراکم می­شود.

 •  موتور دستگاه

برای انتقال فشار هوا به تیوب (لوله) استفاده می‌شود.

 •  تیوب (شلنگ اکسیژن)

از یک سر به دستگاه و از سر دیگر به ماسک متصل می­شود.

 •   ماسک

انواع گوناگونی دارد که شامل ماسک تمام صورت و نازال کانولا می‌شوند.

 • مرطوب کننده

از متعلقات بای‌ پپ است و هوا را قبل از رساندن به بیمار مرطوب می­کند تا از خشک شدن دهان و بینی جلوگیری شود.

نحوه‌ی استفاده از بای پپ

پیش از شروع بای پپ درمانی لازم است دستگاه کالیبره شده و تنظیمات آن متناسب با شرایط بیمار انجام شود. برای استفاده از بای‌ پپ ، ماسک روی صورت یا درون بینی فرد قرار گرفته و فشار هوا پس از مرطوب شدن به وسیله‌ی دستگاه مرطوب کننده، به کمک تیوب به ریه منتقل می‌شود. برخی از افراد تنها هنگام خواب از این دستگاه استفاده می‌کنند، در حالی که ممکن است دستورالعمل استفاده از آن برای دیگران متفاوت باشد. به خاطر داشته باشید هنگام استفاده از این دستگاه چیزی نخورید یا نیاشامید. زیرا ممکن است وارد نای شود. به طور کل در صورت بروز هرگونه مشکل یا عوارض جانبی در راستای استفاده از دستگاه با پزشک و فروشنده­‌ی دستگاه مشورت کنید تا شما را راهنمایی کرده و توصیه‌­های لازم را در اختیارتان قرار بدهند. لازم به ذکر است، استفاده‌ی بدون تجویز پزشک از بای پپ خطرات جبران ناپذیری دارد.  همچنین، برای خرید انواع دستگاه کمک تنفسی مانند بای پپ ، می‌بایست با پزشک خود در رابطه با نوع آن مشورت کرده و حتما آن را از فروشگاه­های معتبر خریداری کنید.

انواع حالت برای دستگاه بای پپ

دستگاه بای پپ می‌تواند تنظیمات گوناگونی داشته باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

1.  Spontaneous : در این حالت که به اختصار S نامیده می‌شود، تنظیم تنفس با خود بیمار است و فشار دم و بازدم از پیش تعیین می‌شود.

2. Timed : حالتی است که در آن تنفس به طور خودکار تنظیم می‌شود.

3. Spontaneous/Timed : در این حالت که به اختصار ST نامیده می‌شود، تنفس را می‌توان روی حالت timed، Spontaneous یا هر دو تنظیم کرد. در حالت timed یا همان T، تنفس به طور خودکار توسط دستگاه تنظیم می‌شود. در صورتی که تنظیمات روی حالت ST قرار بگیرد، تنفس همزمان به صورت اتوماتیک و فردی انجام می‌شود. در واقع، میزان مشخصی از تنفس در دقیقه برای فرد تعریف می‌شود و در صورتی که بیمار نتواند آن را به تنهایی انجام دهد، دستگاه با انجام عمل دم به صورت اتوماتیک، ریتم تنفسی بیمار را ثابت نگاه می‌دارد.

4.  Auto-BiPAP : در حالت اتوماتیک، دستگاه به طور خودکار و با در نظر گرفتن تجویز پزشک فشار دم و بازدم را تنظیم می‌کند. با این حال در صورتی که بنا به هر دلیلی مانند بروز تغییر در شرایط بیمار نیاز باشد میزان فشار تغییر داده شود، دستگاه تغییر مورد نیاز را ایجاد می‌کند.

5. ASV : در این حالت می‌توان موارد گوناگونی مانند حجم هوا و سرعت انقباض و انبساط ریه را تنظیم کرد. در این حالت فشار متناسب با بدن بیمار به او وارد می‌شود. را عرضه می کند.

6. VAPS : در حالت VAPS،  حجم جاری در تنفس پیوسته‌ی بیمار بررسی شده و فشار متناسب با آن محاسبه می‌شود. این حالت خود بر دو نوع است:

·  IVAPS (مکانیزم هوشمند اعمال حجم فشار متناسب)

·  AVAPS (فشار حجمی میانگین)

کاربرد و مزایای دستگاه بای پپ

بای‌ پپ درمانی پس از معاینه توسط پزشک و انجام تست‌هایی مانند تست خواب یا آزمایش‌های تنفسی مانند اسپیرومتری برای افرادی تجویز می‌شود که به نوعی دچار مشکلات تنفسی باشند. با این حال در صورتی که تنفس فرد بیش از اندازه ضعیف باشد، معمولا ونتیلاتورهای مکانیکی تجویز می‌شوند. دستگاه بای‌پپ با اعمال فشار­های گوناگون دم و بازدم، تنفس را برای بیمار آسان­تر می­کند. به طور کل، برخی از مشکلاتی که در روند درمان آن‌ها ممکن است از دستگاه بای‌ پپ استفاده شود، شامل موارد زیر می‌شوند:

·  اختلالات خواب مانند آپنه‌ی خواب

·  بیماری‌های ریوی

·  بیماری‌های مزمن انسدادی ریه (COPD)

·  اختلالات تنفس پس از عمل‌های جراحی و در دوره‌ی ریکاوری

· بیماری‌های قلبی مانند بیماری نارسایی احتقانی قلب و بیماری عروق کرونر

·  بیماری‌های عصبی-عضلانی

·  سندروم هایپونتیلاسیون ناشی از چاقی

·  ذات الریه (پنومونی)

·  بیماری‌های عصبی

·   آسم

برخی از مزایای استفاده از این دستگاه عبارتند از:

·  بهبود کیفیت در خواب

·  افزایش سطح انرژی

·  بهبود حالات روحی

·  کاهش احتمال خطراتی همچون سکته

·  افزایش سطح اکسیژن خون

·  افزایش طول عمر

·  بهبود علائم بیماری

·  کاهش فشار خون

·  تسهیل عمل بازدم در افراد

·   بهبود روند تبادل گازها در بدن

·  جلوگیری از هیپوکسمی

·  کاهش خروپف در بیماران

·  افزایش تمرکز

لیست علاقه مندی ها 0