اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

اکسیژن ساز

اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن‌ ساز وسیله‌ای است که از آن برای اکسیژن رساندن به افرادی استفاده می‌شود که ممکن است به دلایل گوناگون سطح اشباع اکسیژن در خونشان پایین آمده باشد یا دچار مشکلات تنفسی باشند. این محصول دارای سیستم‌های کنترل دقیقی است که فشار و غلظت اکسیژن تولید شده را نظارت می‌کند. در گذشته، این دستگاه در اندازه‌های بزرگی تولید می‌شد که وزن بالا و صدای زیادی داشتند. امروزه پیشرفت‌های گسترده در صنعت پزشکی منجر به ایجاد تنوع بسیاری در طراحی‌های این دستگاه شده است. که به افراد اجازه می‌دهد اکسیژن‌ ساز مورد نیاز خود را از میان مدل‌های گوناگونی انتخاب کنند . آزطب انواع مختلف از لیست بهترین دستگاه اکسیژن ساز را در اختیار شما قرار داده است.

Quick View
اکسیژن ساز Longfian
Quick View
اکسیژن ساز 5 لیتری EGT
Quick View
اکسیژن ساز 5 لیتری نایدک
Quick View
اکسیژن ساز 8 لیتری نایدک Nuvo8
Quick View
اکسیژن ساز emg
Quick View
دستگاه اکسیژن پلاسدستگاه اکسیژن ساز
Quick View
دستگاه اکسیژن ساز سوشیا
Quick View
دستگاه اکسیژن ساز اکسازدستگاه اکسیژن ساز
Quick View
اکسیژن ساز Inogen G3دستگاه اکسیژن ساز Inogen G3
Quick View
(1)

اکسیژن ساز پرتابل Inogen one G3

رایگان
اکسیژن ساز Inogen one G2اکسیژن ساز Inogen one G2
Quick View
اکسیژن ساز زنیت مد sys-5
Quick View
دستگاه اکسیژن ساز زنیت مداکسیژن ساز
Quick View
اکسیژن ساز king on p2
Quick View
اکسیژن ساز 5 لیتری زنیت مد
Quick View
اکسیژن ساز لانگفیناکسیژن ساز
Quick View
اکسیژن ساز Dynmed
Quick View
اکسیژن ساز زیکلاس مداکسیژن ساز زیکلاس مد
Quick View
اکسیژن ساز 5 لیتری زنیت مداکسیژن ساز 5 لیتری زنیت مد
Quick View
اکسیژن ساز زنیت مد
Quick View
اکسیژن ساز چویس پلاساکسیژن ساز چویس پلاس
Quick View
اکسیژن ساز inogen G4
Quick View
اکسیژن ساز پرتابل inogen
Quick View
اکسیژن ساز یوول
Quick View
اکسیژن ساز سوشیا
Quick View

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز یک وسیله پزشکی است که برای تأمین اکسیژن به بیمارانی که نیاز به میزان بالایی از این گاز دارند، طراحی شده است. این دستگاه‌ها عمدتاً در مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، و حتی در محیط خانگی برای مراقبت از بیماران استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها به طور کلی جوری طراحی شده‌اند تا امکان نصب و استفاده در محیط‌های مختلف و سهولت استفاده را فراهم کنند.   برخی از مدل‌های دستگاه اکسیژن ساز قابلیت حمل و نقل آسان دارند و به راحتی به مکان‌های مختلف منتقل می‌شوند.

 

بهترین دستگاه اکسیژن ساز

بهترین دستگاه اکسیژن ساز پرتابل و ثابتی که شما می‌توانید از آزطب خریداری کنید تنها محدود به یک محصول نیست. بنابراین باید هنگام خرید نسبت به انتخاب درست خود اطمینان پیدا کنید. از برندهای مختلف در این فروشگاه، دستگاه اکسیژن ساز چینی تا آلمانی و ایرانی وجود دارد. اگر بیمار شما شرایط ثابت دارد و همیشه در حالت بستری است بهترین دستگاه اکسیژن ساز برای شما نوع ثابت آن خواهد بود. اما اگر بیمار شرایط جسمانی مساعدی دارد و قادر به حرکت است می‌توانید نوع قابل حمل آن را تهیه کنید که برای خروج از منزل نیز مناسب است.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی

افرادی که بیمار بستری در منزل دارند، بخصوص اگر بیمار نیازمند به دستگاه اکسیژن‌ ساز باشد، حتماً لازم است این محصول را تهیه کنند. مزیت خرید از آزطب این است که تنوع محصولات بالاست. بنابراین شما می‌توانید با توجه به بودجه خود بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی را خریداری کنید.

از جمله دستگاه‌های با کیفیتی که در این فروشگاه عرضه می‌کنیم. می‌توان به اکسیژن ساز زنیت مد و اکسیژن ساز دویل بیس اشاره کرد که دو مورد از معروف‌ترین برندهای خارجی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی بشمار می‌روند.

قیمت اکسیژن‌ ساز خانگی

قیمت اکسیژن‌ ساز خانگی به مراتب از اکسیژن‌ ساز‌ بیمارستانی کمتر است. و از این بابت برای بیماری که شاید چندین ماه نیاز به استفاده از اکسیژن ساز داشته باشد یک انتخاب ایده‌آل‌تر خواهد بود. چراکه در صورت نخریدن محصول بیمار ناچاراً باید در بیمارستان بستری شده و هزینه بیشتری بابت بستری بپردازد.

خوبی خرید اکسیژن‌ ساز خانگی این است که بیمار با مشکلات تنفسی نیز می‌تواند در منزل بستری شود و دیگر احتیاجی به حضور در بیمارستان نخواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت اکسیژن‌ ساز خانگی با توجه به مدل محصول و برند آن متفاوت خواهد بود.

اکسیژن ساز ایرانی

در فروشگاه آزطب اکسیژن ساز ایرانی نیز می‌توانید پیدا کنید. خوب است بدانید که این محصولات به لحاظ عملکرد و کیفیت رقیب اکسیژن‌های سازهای خارجی محسوب می‌شوند. اکسیژن‌‌ ساز پلاس ، اکسیژن ساز سوشیا ، اکسیژن ساز اکساز ، از جمله دستگاه اکسیژن ساز ایرانی هستند که به دلیل عملکرد و کارایی بالا از محبوبیت زیادی برخوردارند.

خرید اینترنتی دستگاه اکسیژن ساز

خرید اینترنتی دستگاه اکسیژن ساز از آزطب توصیه ما به شماست. امروز که به صورت جدی با محدودیت واردات و تامین تجهیزات پزشکی دست و پنجه نرم می‌کنیم بسیاری از شرکت‌ها تامین و توزیع محصولات پزشکی مصرفی و تخصصی توان کافی برای برطرف کردن تمام نیاز جامعه را ندارند. در این میان خرید اینترنتی این فرصت را ایجاد کرده که شما بتوانید از هر نقطه کشور تنها با مراجعه به فروشگاه اینترنتی آزطب محصول مورد نظر خود را انتخاب و ثبت سفارش کنید.

خرید اکسیژن ساز خانگی

برای خرید اکسیژن ساز خانگی لازم است ابتدا نظر پزشک را در این رابطه جویا شوید، چراکه پزشک متخصص باید میزان نیاز بیمار به دستگاه تنفسی را تعیین کند. با توجه به تجویز پزشک محصولی که شما خریداری می‌کنید نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین همه نباید حتماً اکسیژن ساز 10 لیتری یا برعکس 5 لیتری خریداری کنند. این دستگاه‌ها به لحاظ ظرفیت تولید اکسیژن به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شوند:

خرید اکسیژن ساز 10 لیتری

خرید اکسیژن ساز 10 لیتری زمانی به شما توصیه می‌شود که بیمار در هر دقیقه نیاز به 2 تا 10 لیتر اکسیژن دریافتی داشته باشد. بهترین اکسیژن ساز 10 لیتری همچون دویل بیس معمولاً مجهزتر از بقیه هستند و ماسک فول فیس و نبولایزر مخصوص دارند. اکسیژن سازهای 10 لیتری مجهز به نمایشگر دائمی اکسیژن هستند و صدای کمی تولید می‌کنند و مجهز به سیستم عیب‌یابی خودکار هستند.

خرید اکسیژن ساز 8 لیتری

چنانچه در تجویزات پزشک متخصص اشاره شده که بیمار باید در هر دقیقه بین 2 تا 8 لیتری اکسیژن دریافت کند، توصیه ما خرید اکسیژن ساز 8 لیتری خواهد بود. از جمله اکسیژن سازهای 8 لیتری که می‌توانید از فروشگاه آزطب تهیه کنید می‌توان به اکسیژن ساز نایدک 8 لیتری اشاره کرد.

خرید اکسیژن ساز 5 لیتری

برای خرید اکسیژن ساز 5 لیتری آزطب یکی از متنوع‌ترین لیست‌ محصولی را به خود اختصاص داده است. در فهرست دستگاه‌های 5 لیتری آزطب می‌توانید انواع اکسیژن ساز ایرانی و خارجی را انتخاب و خریداری نمایید. اکسیژن ساز 5 لیتری معمولاً برای تولید 5 لیتر اکسیژن در دقیقه جوابگوی نیاز تنفسی بیمار خواهند بود.

اکسیژن ساز سوشیا ، اکسیژن ساز اکساز ، پلاس و هایکونب از جمله محصولات به ظرفیت تولید اکسیژن 5 لیتر در دقیقه فروشگاه آزطب محسوب می‌شوند.

خرید اکسیژن ساز برقی

برای خرید اکسیژن ساز برقی شما کاملاً دستتان باز است. چراکه تمام اکسیژن سازهایی که آزطب عرضه می‌کند قابلیت کارکرد با برق را دارند و علاوه‌بر آن چنانچه در شرایط اضطراری قرار بگیرید بیشترشان از باطری برخوردارند. و می‌توانند تا چند ساعت دستگاه را بدون کوچکترین اختلال فعال نگهدارند.

اکسیژن‌ ساز خانگی

اکسیژن‌ ساز خانگی یک دستگاه ضروری و حیات بخش برای بیماران بستری در منزل است که نیاز به کمک جهت دریافت اکسیژن مورد نیاز بدن را دارند. این محصول بویژه در این برهه زمانی که بسیاری از بیماران کرونایی در منزل بستری هستند و نیاز به استفاده از دستگاه‌های کمک تنفسی دارند اهمیت بیشتری یافته است.

اکسیژن ساز خانگی با توجه به کاربری خانگی طراحی شده و استفاده از آن برای پرستار و مراقبین بیمار خیلی راحتتر است.

اجزای دستگاه اکسیژن ساز
 • ماسک نازال کانولا
 • نبولایزر
 • مرطوب کننده
 • شلنگ اکسیژن
 • مخزن اکسیژن
 • فلومتر
 • فیلتر
 • پمپ مخصوص
 • کمپرسور
 • مخازن زئولیت

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

ممکن است بپرسید که منظور از دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ این محصول یکی از ضروری‌ترین تجهیزات پزشکی خانگی، بیمارستانی و اورژانس بشمار می‌رود. دستگاه اکسیژن ساز در بیشتر انواع تنها وظیفه تولید اکسیژن مورد نیاز بیمار درگیر به مشکلات تنفسی را دارد. برخی از نمونه‌های جدید این محصول مجهز به نبولایزر است و همزمان دارو درمانی بیمار را نیز انجام می‌دهد.

Oxygen concentrator چیست؟

Oxygen concentrator چیست؟ این محصول را ما با عنوان دستگاه اکسیژن ساز می‌شناسیم. دستگاه اکسیژن ساز به نوعی تغلیظ کننده اکسیژن است. درصورتی که بیمار مبتلا به اختلالات و بیماری‌های تنفسی باشد، اکسیژن ساز محصول پزشکی حیات بخش برای او محسوب می‌شود.

این دستگاه زمانی برای بیمار تجویز می‌شود که سطح اکسیژن خونش کاهش پیدا کند و به زیر 97 درصد برسد. خوشبختانه با تولید نمونه‌های خانگی این محصول دیگر استفاده از آن اصلاً سخت نیست و کاربر با یکبار آموزش نحوه استفاده از آن را یاد خواهد گرفت.

بهترین مارک اکسیژن ساز

بهترین مارک اکسیژن ساز که می‌توانید هم‌اکنون از بازار تجهیزات پزشکی ایران خریداری کنید از بین برندهای آمریکایی، ایرانی، چینی و تایوانی است. به خاطر داشته باشید که این محصولات تقریباً مشابه هم هستند و کارکردی خوب دارند بنابراین آنچه که ملاک خرید محصول اکسیژن‌ ساز است میزان نیاز بیمار به اکسیژن و توصیه پزشک است.

اکسیژن ساز آمریکایی

در آزطب چند مدل اکسیژن ساز آمریکایی از برندهای متفاوت عرضه می‌شود. برای خرید اکسیژن ساز آمریکایی چند محصول معروف آزطب را به شما توصیه می‌کنیم:

 • اکسیژن ساز دویل بیس 10

این محصول ظرفیست تولید 2 تا 10 لیتر اکسیژن در هر دقیقه را دارد. این دستگاه اکسیژن ساز کم صداست و کمتر از 40 دسی بل صدا تولید می‌کند. خلوص اکسیژن تولید شده از این دستگاه 96% است. نبولایزر مخصوص دارد. دویل بیس 10 یکی از کم مصرف‌ترین دستگاه‌های اکسیژن‌ ساز بشمار می‌رود. مجهز به سیستم OSD یا منوی تنظیمات است و کاربری خیلی آسانی دارد.

 • اکسیژن ساز ایرسپ ویژن ایر

این اکسیژن ساز ظرفیت تولید 5 لیتر اکسیژن تغلیظ شده در دقیقه را دارد. خلوص اکسیژن تولید شده توسط این دستگاه 95% است. درصورتی که دستگاه دچار نوسان جریان برق شود، دمای آن برهم بخورد و یا اینکه خلوص اکسیژن کاهش پیدا کند سیستم آلارم آن فعال خواهد شد.

اکسیژن ساز چینی

 • اکسیژن ساز 10 لیتری زنیت مد

یکی از پرفروش‌ترین اکسیژن سازهای چینی و خارجی که در فروشگاه آزطب موجود است، اکسیژن ساز 10 لیتری زنیت مد است. این محصول مجهز به سیستم زمان سنج و ریموت پشتیبانی است. نمایشگر خلوص اکسیژن دارد. مجهز به سیستم هشدار است و در صورت حرکات غیرطبیعی، افزایش فشار اکسیژن و قطع جریان برق آلارم می‌دهد. این دستگاه فوق‌العاده کم مصرف است و قابلیت کارکرد 24 ساعته دارد.

 • دستگاه اکسیژن ساز 10 لیتری چویس پلاس

دیگر محصول پرفروش چینی که در آزطب می‌توانید پیدا کنید اکسیژن ساز 10 لیتری چویس پلاس است. این محصول قابلیت جابجایی دارد. قابلیت کارکرد 24 ساعته دارد. مجهز به نبولایزر است و نازال اکسیژن نیز دارد.

اکسیژن ساز تایوانی
 • اکسیژن ساز تایوانی ای ام جی EMG

اکسیژن ساز EMG یکی از اکسیژن سازهای باکیفیت تایوانی است که توسط آزطب عرضه می‌شود. این دستگاه کمک تنفسی ظرفیت تولید 1 تا 5 لیتر اکسیژن تغلیظ شده در دقیقه را داراست. خلوص اکسیژنی که تولید می‌کند بین 90 تا 93 درصد است. سنسور خلوص اکسیژن دارد و نسبت به نمونه‌های مشابه برق بسیار کمی مصرف می‌کند.

نحوه‌ی عملکرد دستگاه اکسیژن ساز

هوای محیط از 21 درصد اکسیژن، 71 درصد نیتروژن و 1 درصد گازهای مازاد تشکیل شده است. در دستگاه اکسیژن‌ ساز فیلترهای مخصوص و یک مکانیزم خنک کننده تعبیه می‌شود تا پس از این که هوای محیط به درون آن کشیده شد، آن را متراکم کرده و از فیلترها عبور دهد. در نتیجه، نیتروژن از این هوای متراکم جدا شده و اکسیژن با خلوص پزشکی تولید می‌شود که بالاتر از 90 درصد است. لازم به ذکر است، خلوص اکسیژن دستگاه را می‌توان در بخش تنظیمات مشخص کرد تا مطابق با نیاز بیمار باشد. این جریان اکسیژن که با واحد لیتر بر دقیقه (LPM) اندازه‌گیری می‌شود، می‌تواند بسته به وزن بیمار، نوع بیماری، شرایط بیمار و موارد دیگر متفاوت باشد. پس از غنی‌سازی، اکسیژن به کمک تیوب که لوله یا شلنگ اکسیژن نیز نامیده می‌شود خود، را به ماسک یا نازال کانولا می‌رساند تا وارد مجاری تنفسی بیمار و ریه‌ی او بشود.

خرید اکسیژن‌ ساز

برخی از اجزای تشکیل‌دهنده‌ی این دستگاه عبارتند از:

 • بدنه‌ی دستگاه
 • پمپ مخصوص
 • کمپرسور
 • انواع فیلتر (برای تصفیه‌ی هوا)
 • جریان سنج (فلومتر)
 • تیوب (شلنگ اکسیژن)
 • مخازن زئولیت
 • مخزن اکسیژن
 • مرطوب کننده
 • ماسک یا نازال کانولا

انواع دستگاه اکسیژن‌ ساز

برای انتخاب دستگاه اکسیژن‌ ساز که متناسب با نیازهای ما باشد لازم است با انواع آن آشنایی داشته باشید. زیرا شرایط هر فرد در این انتخاب تعیین کننده است. لازم به ذکر است برای تصمیم‌گیری درست، بهتر است علاوه بر تحقیقات فردی، با پزشک خود و فروشنده‌ی دستگاه مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب متناسب با شرایطتان را انجام دهید. معمولا دستگاه‌های اکسیژن‌ ساز را از سه نظر تقسیم بندی می‌کنند که عبارتند از:

 1. وزن و قابلیت حمل و نقل دستگاه

 • ثابت (Stationary)

معمولا در مراکز درمانی یا برای استفاده‌ی مداوم در خانه از آن‌ها استفاده می‌شود و قابلیت اکسیژن‌رسانی در حجم‌های بالا را دارند. منبع انرژی این دستگاه برق خانگی است و هنگام رفتن برق می‌توان از ژنراتور یا کپسول‌های اکسیژن برای تداوم روند اکسیژن‌ درمانی استفاده کرد. این دستگاه معمولا سنگین است، اما چرخ‌هایی که زیر آن تعبیه می‌شوند قابلیت حمل و نقل آن از اتاقی به اتاق دیگر را فراهم می‌کنند.

اکسیژن ساز قابل حمل (Portable)

از این نوع معمولا برای بیمارانی استفاده می‌شود که باید مدام تحت اکسیژن‌درمانی باشند و لازم است هنگام بیرون رفتن از خانه نیز اکسیژن‌ ساز را با خود حمل کنند. اکسیژن‌ ساز پرتابل بسیار سبک و کوچکند و منبع انرژی آن‌ها باتری است؛ از این رو می‌توان آن‌ها را هنگام سفر کردن یا انجام دادن کارهای گوناگون بیرون از خانه استفاده کرد. با این حال اکسیژن‌ سازهای پرتابل نسبت به نوع ثابت، توان تولیدی اکسیژن کمتری دارند.

 1. نوع تولید جریان اکسیژن

 • جریان پالسی (Pulse)

معمولا کوچک‌تر و سبک‌تر از نوع ثابت طراحی می‌شوند و تنها در زمان دم اکسیژن تولید می‌کنند.

 • جریان ثابت (Continues)

اکسیژن سازها معمولا از این نوع هستند و اکسیژن در تمام مدت استفاده از دستگاه به صورت ثابت هنگام دم و بازدم تولید می‌شود.

 1. توان جریان اکسیژن

توان تولیدی در واقع میزان جریان اکسیژن تولید شده توسط دستگاه در هر دقیقه است که می‌تواند به موارد زیر دسته‌بندی شود:

 • زیر 5 لیتری
 • 5 لیتری
 • 8 لیتری
 • 10 لیتری
 • بیش از 10 لیتری
لیست علاقه مندی ها 0