اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

ماشین بیهوشی

ماشین بیهوشی

انجام اعمال جراحی بدون وجود تجهیزات تخصصی بیمارستانی تقریباً غیرممکن است و چه بسا شانس زنده ماندن بیماران را نیز تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. ماشین بیهوشی یکی از حیاتی‌ترین تجهیزات پزشکی بیمارستانی است که همیشه در اتاق عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ماشین بیهوشی بعنوان دستگاه بویل نیز یاد می‌شود.

ماشین بیهوشی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماشین بیهوشی توسط پرستار بیهوشی یا متخصص بیهوشی کنترل می‌شود. و در طول انجام عمل جراحی وضعیت بیهوشی بیمار را ثابت نگه‌ میدارد. کاربرد این محصول این است که بصورت پیوسته میزان مشخصی از مایع داروی بیهوشی را تبخیر، با گازهای تنفسی همچون اکسیژن ترکیب کند و به مجرای تنفسی فرد تحت عمل انتقال دهد. البته قابل به ذکر است که دستگاه‌های بیهوشی در حیطه‌های پزشکی دیگر همچون دندانپزشکی نیز کاربرد دارند و برای کاهش درد حین انجام خدمات دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماشین بیهوشی دراگر
Quick View
ماشین بیهوشی Narkomed 2Aماشین بیهوشی
Quick View
ماشین بیهوشی comen مدل A7ماشین بیهوشی comen مدل A7
Quick View

انواع ماشین بیهوشی

امروز انواع ماشین بیهوشی تولید و عرضه می‌شوند که به لحاظ تکنولوژی و کارکرد تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. ماشین‌های بیهوشی جدید به لحاظ برخورداری از سیستم نمایشگر، تجهیزات جانبی، پرتابل بودن، قابلیت نصب، نوع کاربری، برند و استانداردها متفاوت هستند، بنابراین کارکرد آن‌ها نیز تفاوت‌هایی خواهد داشت. از جمله انواع ماشین بیهوشی که در آزطب عرضه می‌شود می‌توان به برندهای معروف دراگر و Siemens اشاره نمود.

کاربرد ماشین بیهوشی

بصورت کلی کاربرد ماشین بیهوشی این است که بیمار یا فرد را تا زمانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد در حالت بیهوشی ثابت نگهدارد. البته دستگاه‌های بیهوشی نوین قابلیت‌های بیشتری دارند. محصولات جدیدتر قابلیت ثبت علائم حیاتی دارند، قابلیت ترکیب و توزین دقیق گازهای استنشاقی و داروی بیهوشی را دارند، دارای سیستم هشدار هستند و قابلیت اتصال به منبع سانترال یا اکسیژن بیمارستان را نیز دارند. این دستگاه حتی برای مانیتورینگ بیمار و بررسی فاکتورهایی مهم همچون نوار قلبريال تپش قلب و فشار خون نیز کاربردی است.

اجزای ماشین بیهوشی

تمام ماشین‌های بیهوشی با در نظر گرفتن اینکه از برندهای متفاوت تولید می‌شوند، اجزایی مشابه و یکسان دارند که اجزای اصلی آن‌ها بشمار می‌روند. اجزای ماشین بیهوشی به قرار زیر است:

منشاء گازهای فشرده همچون هوا، اکسیژن و گاز N2O، فلومتر برای ترکیب و تنظیم گازهای N2O، O2 و AIR، وپورایزر برای تبخیر کردن داروی بیهوشی و تبدیل آن به ذرات قابل حمل توسط گاز استنشاقی. دیگر اجزای ماشین بیهوشی ورودی دستگاه بیهوشی سانترال و سیلندر، مخزن گاز، سیستم آلارم، مدار تنفسی و ونتیلاتور.

قیمت ماشین بیهوشی

نظر به اینکه این محصول توسط برندهای مختلفی تولید می‌شود و محصولات هر برند قابلیت‌های متفاوتی دارد بنابراین نمی‌توان برای قیمت ماشین بیهوشی عدد ثابتی را اعلام کرد. با توجه به محصولی که انتخاب می‌کنید، کارکرد، برند و کیفیت ساخت قیمت ماشین بیهوشی متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از قیمت ماشین‌های بیهوشی و مقایسه قیمت‌ها بهتر است از فهرست محصولات موجود در فروشگاه کمک بگیرید.

بهترین مارک ماشین بیهوشی

انتخاب بهترین مارک ماشین بیهوشی چندان راحت نیست چراکه این محصول بدلیل اینکه یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات بیمارستانی بشمار می‌رود، تولید آن را نیز بالاست. برندهای زیادی در حال تولید این محصول هستند. هریک از برندها با توجه به تکنولوژی و علمی که در تولید محصول ماشین بیهوشی بکار می‌برند دستگاهی منحصربفرد ارائه می‌کنند، بنابراین شناخت درست انواع ماشین‌های بیهوشی از برندهای مختلف در خرید بهترین مارک ماشین بیهوشی به شما کمک خواهد کرد.

از جمله بهترین مارک ماشین بیهوشی که توسط شرکت تجهیزات پزشکی آزطب عرضه می‌شوند می‌توان به ماشین بیهوشی NARKOMED مدل 2A، DERAGER مدل CATO و MEDEC مدل CAELUS اشاره نمود.

چک دستگاه بیهوشی

دستورالعمل چک دستگاه بیهوشی با توجه به نوع محصول تفاوت‌هایی با نمونه‌های دیگر دارد. بنابراین لازم است جهت بازرسی و جلوگیری از بروز اختلال در عملکرد ماشین بیهوشی حتماً دستورالعمل‌های آورده شده در کتابچه دستگاه اجرا شوند. اما بصورت کلی چک دستگاه بیهوشی شامل مراحل کنترل کیفی، کنترل کمی و نگهداشت پیشگیرانه است.

خرید ماشین بیهوشی

ماشین بیهوشی یکی از ضروری‌ترین و حیاتی‌ترین تجهیزات پزشکی تخصصی است. این محصول کاربرد و مصرف بالایی در محیط‌های درمانی بویژه بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها دارد، بنابراین کیفیت عملکرد آن‌ بسیار حائزاهمیت است. برای خرید ماشین بیهوشی توصیه می‌شود که چندین محصول به لحاظ عملکرد، قابلیت‌ها، برند و نوع کارکرد مورد بررسی قرار بگیرند.

برای خرید ماشین بیهوشی اگر به اطلاعات جامع نیاز دارید و بدنبال مرجعی کامل برای آگاهی از قابلیت‌های این محصول ضروری بیمارستانی و خرید مطمئن آن هستید پیشنهاد می‌کنیم از فروشگاه تجهیزات پزشکی آزطب دیدن کنید و سوالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

لیست علاقه مندی ها 0