اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

اکوکاردیوگرافی

دستگاه اکوکاردیوگرافی

دستگاه اکوکاردیوگرافی محصولی کاربردی و پراستفاده در حوزه خدمات پزشکی است. تکنولوژی بکارگرفته شده در این دستگاه همچون سونوگرافی امواج التراسوند است. امواج حاصل از این دستگاه کاملاً بی‌خطر است. از دستگاه اکوکاردیوگرافی برای تهیه تصویر از عروق و قلب استفاده می‌کنند.

دستگاه اکوکاردیوگرافی

این محصول با انتقال و دریافت معکوس امواج التراسوند از قلب و عروق خونی تصاویر سه بعدی، دو بعدی و تک بعدی تهیه می‌کند. برای تشخیص بیشترهای آسیب‌ها و عارضه‌های قلبی عروقی کاربرد دارد و چون تصاویر حاصل از آن زنده است، نقش بسزایی در تشخیص و درمان دقیق بیماری دارد.

دستگاه اکوکاردیوگرافی Esaote
Quick View
دستگاه اکوکاردیوگرافی فیلیپسدستگاه اکوکاردیوگرافی فیلیپس
Quick View
اکوکاردیوگرافی GE Vivid 7دستگاه اکوکاردیوگرافی GE Vivid 7
Quick View
اکوکاردیوگرافی GE Vivid 3
Quick View
اکوکاردیوگرافی Philips Affiniti 50اکوکاردیوگرافی Philips Affiniti 50
Quick View
اکوکاردیوگرافی GE مدل Vivid E9
Quick View

انواع دستگاه اکوکاردیوگرافی

با پیشرفت تکنولوژی امروز انواع دستگاه اکوکاردیوگرافی از چندین برند معروف تولید و عرضه می‌شود.

  • دستگاه اکوی دو بعدی :

تصاویر دو بعدی تهیه می‌کند. در اندازه‌گیری قلب، کارایی و بررسی اجزای آن کاربرد دارد.

  • دستگاه اکوی داپلر :

جهت اندازه‌گیری سرعت جریان خون در قلب و عروق بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول تصاویر رنگی تهیه می‌کند و در تشخیص ناهنجاری‌ها و اختلالات دریچه‌ای روش تشخیصی دقیق محسوب می‌شود.

  • دستگاه اکوکاردیوگرافی TEE :

این محصول دارای تجهیزات برای تهیه تصاویر زنده از قلب و عروق از طریق مری است.

  • دستگاه اکو استرس :

در این روش ضربان قلب بیمار با استفاده از ورزش یا دارو بالا می‌رود و سپس با دستگاه از قلب او تصویربرداری انجام می‌گیرد.

قیمت دستگاه اکوکاردیوگرافی

قیمت دستگاه اکوکاردیوگرافی با توجه به اینکه محصولی تخصصی است و در حیطه‌های مختلفی از تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، متغیر است. قیمت محصول با توجه به ویژگی‌هایی که دارد مثل تک بعدی یا سه بعدی بودن، برند، کارکرد و قابلیت‌های متفاوت آن تغییر خواهد کرد.

خرید دستگاه اکوکاردیوگرافی

هنگام خرید دستگاه اکوکاردیوگرافی ضمن مطالعه دقیق اطلاعات و مشخصات محصول به داشتن ویژگی‌‌های زیر دقت کنید:

قابلیت اسکن TEE، اندازه‌گیری قلبی با تریگر نوار قلب، کنترل عمق و گین قابل تنظیم، داپلر CW و PW، مبدل اسکن دیجیتال، حالت سینمایی چند ثانیه‌ای، قابلیت فریز، طیف استفاده پروب‌ها، قابلیت ارتقا دستگاه، قیمت و امکان ذخیره سازی تصاویر.

بهترین دستگاه اکوکاردیوگرافی

دستگاه اکوکاردیوگرافی یکی از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی در عصر حاضر بشمار می‌رود. این محصول در حوزه تشخیص، کنترل و درمان بیماری‌های قلبی عروقی فوق‌العاده نقش مهمی دارد. با توجه به اینکه این دستگاه توسط برندهای معدود اما معروفی تولید می‌شود انتخاب و خرید آن نیاز به دقت بالایی دارد. یکی از بهترین دستگاه اکوکاردیوگرافی که توسط شرکت تجهیزات پزشکی آزطب نیز عرضه می‌شود، دستگاه اکوکاردیوگرافی برند GE مدل VIVID S6 است.

اجزای دستگاه اکوکاردیوگرافی

اجزای دستگاه اکوکاردیوگرافی با توجه به مدل و کارکرد دستگاه ممکن است متفاوت باشد، اما همه اکوکاردیوگرافی‌ها در قطعاتی مشخص تشابه دارند. اجزای اصلی دستگاه اکوکاردیوگرافی شامل کنترل پنل، مانیتور، پروب (پروب Phased Array، پروب TEE و پروب اطفال) متصل به دستگاه و مبدل می‌شود.

کاربرد دستگاه اکوکاردیوگرافی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد دستگاه اکوکاردیوگرافی سونوگرافی یا تهیه تصویر از قلب و عروق به روش غیرتهاجمی است. این دستگاه چهار نوع متفاوت دارد و برحسب ویژگی‌هایش می‌تواند تصاویر ثابت تا زنده با کیفیت‌های متفاوت تهیه کند. از جمله کاربردهای آن می‌توان به اکوی جزئی قلب، تهیه تصاویر شفاف از قلب به روش اکوکاردیوگرافی از راه مری، تشخیص ناهنجاری‌های مادرزادی و اندازه‌گیری سایز قلب و بخش‌های مختلف آن اشاره نمود.

 

لیست علاقه مندی ها 0