اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

نبولایزر

نبولایزر

دستگاه نبولایزر دستگاه کوچکی است که داروی مایع کمک تنفسی یا درمانی را به بخار تبدیل می‌کند. و امکان جذب سریع‌تر و آسان‌تر دارو را در ریه‌های بیمار فراهم می‌کند. به طور معمول، نبولایزرها در دو نسخه برقی یا باتری‌دار عرضه می‌شوند. برخی از نبولایزرها قابل حمل هستند. بنابراین می‌توانید این نبولایزر پرتابل را با خود به راحتی حمل کنید یا برای قرار دادن روی میز و وصل شدن به دیوار از آن استفاده کنید.

Quick View
Quick View

کاربرد نبولایزر

زمانی که ریه به درستی عمل نکند، تامین و انتقال اکسیژن به بافت‌ها برایش مشکل شود و در دفع دی اکسید کربن ضعیف عمل می‌کند. در این شرایط بیمار احتیاج به اکسیژن درمانی و استفاده از دستگاه نبولایزر خواهد داشت. کاربرد نبولایزر دقیقاً این است که اختلال و عارضه در بافت ریه‌ها را برطرف کند و سطح عملکرد تنفسی و فیزیکی بیمار را ارتقا دهد.

بیمارانی که از آمفیزم، برونشیت مزمن، فیبروز سیستیک، آسم و دیگر بیماری‌های ریوی رنج می‌برند جهت دریافت کمک تنفسی، دریافت داروها به صورت استنشاقی و بهبودی فوری به این محصول پزشکی احتیاج مبرم دارند.

استفاده از نبولایزر

برای استفاده از نبولایزر لازم است اطلاعات کافی در زمینه محصول خریداری شده دریافت کنید و سپس اقدام به راه‌اندازی و استفاده نبولایزر نمایید. اولین کاری که پس از خرید نبولایزر باید انجام دهید بررسی کامل همه اجزای دستگاه نبولایزر است. حتماً اطمینان حاصل کنید که دستگاه دارای کمپرسور هواريال ماسک، لیوان دارو و لوله است.

کمپرسور اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش دستگاه نبولایزر است. بنابراین در نحوه استفاده از آن نهایت دقت را بخرج دهید. هربار که می‌خواهید دارو درمانی را انجام دهید ابتدا همه اجزای نبولایزر را تمیز کنید. سپس دارو را به خوبی ترکیب کرده و درون مخزن دارو بریزید.

در مرحله بعد باید دهان بیمار مقابل دستگاه با ماسک بماند. سپس نبولایزر را روشن کرده و از بیمار بخواهید نفس‌های عمیق بکشد. تا جایی که امکان دارد بهتر است دم و بازدم طولانی باشد. بیمار باید حداقل 5 تا 20 دقیقه دم و باز دم با استفاده از نبولایزر را ادامه دهد تا تمام دارو وارد ریه شود. سپس نبولایزر را خاموش کرده و مجدداً همه اجزای آن را ضدعفونی کنید.

اجزای دستگاه نبولایزر

اجزای دستگاه نبولایزر طبق نوع محصولی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. برخی از نبولایزرها از دو برند اجزایی یکسان دارند. اما برخی دیگر قطعات بخصوصی دارند و لازم است راهنمای کامل محصول را مطالعه کنید. بطور کلی بیشتر نبولایزرها دارای قطعات و اجزای زیر هستند.

  • کمپرسور نبولایزر

کمپرسور مهم‌ترین قطعه از هر نبولایزر است. قطعه کمپرسور وظیفه مکش هوا به داخل مخزن دارو و تبدیل آن به غبار یا اسپری تنفسی را برعهده دارد.

ماسک نبولایزر

از ماسک نبولایزر با عنوان دهان گیر نیز یاد می‌شود. ماسک نبولایزر اگر فول فیس باشد روی صورت قرار می‌گیرد و اگر دهانی باشد داخل دهان جای می‌گیرد. این قطعه بخار دارو را از راه دهان به داخل بدن انتقال می‌دهد.

  • مخزن نبولایزر

این بخش مربوط به داروست و دارو را داخل آن می‌ریزیم.

  • لوله نبولایزر

این لوله رابط کمپرسور و مخزن دارو است و از هوا از کمپرسور دریافت کرده و به مخزن دارو انتقال می‌دهد.

  • آداپتور برق

بیشتر نبولایزرها کارکرد برقی دارند. بنابراین محصول با داشتن آداپتور برق قابلیت اتصال به برق شهری را پیدا می‌کند.

  • فیلتر نبولایزر

این فیلتر هوای تنفسی را پاکسازی می‌کند و اکسیژن خالص‌تری همراه با  دارو وارد ریه می‌شود. این قطعه باید هر چند وقت یکبار حتماً تعویض شود.

  • باتری

بیشتر دستگاه‌های نبولایزر بخصوص از نوع خانگی قابلیت جابجایی دارند. بنابراین با برخورداری از این قابلیت شما می‌توانید باتری را شارژ کنید و در هر مکانی جهت دارو درمانی استنشاقی از نبولایزر استفاده کنید.

  • کیف حمل

کیف حمل با وجود اینکه در کارکرد محصول تاثیری ندارد. اما در دامنه مصرف آن اثرگذار است. بنابراین اگر محصول انتخابی شما دارای کیف حمل باشد جابجایی بسیار راحتی خواهد داشت. و شما می‌توانید آن را بسته به نیاز خود از خانه خارج کنید و یا به محل کار ببرید.

بهترین دستگاه نبولایزر

در فروشگاه تجهیزات پزشکی آزطب شما می‌توانید بهترین دستگاه نبولایزر از هر برندی را بیابید. چراکه آزطب از بالاترین و بهترین تنوع محصولی برخوردار است. بنابراین شما با هر بودجه‌ای مطابق با نیاز بیمار می‌توانید محصول باکیفیت و در عین حال مقرون بصرفه انتخاب و خریداری کنید. از جمله برندهای معروف و باکیفیت تولید کننده نبولایزر می‌توان به نبولایزر زنیت مد ، نبولایزر نایدک ، نبولایزر ZTH ، نبولایزر بیورر و نبولایزر التراسونیک اشاره کرد.

قیمت نبولایزر

نبولایزر دستگاهی است که در بهبود بسیاری از اختلالات تنفسی و بیماری‌های ریوی تاثیرگذار است. با توجه به نوع نبولایزری که انتخاب می‌کنید، بیمارستانی یا خانگی و قابلیت‌ها، برند و نوع کارکرد نبولایزر قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. خوشبختانه تنوع محصولی نبولایزر بسیار بالاست. شما می‌توانید در آزطب دستگاه‌های نبولایزر با رنج قیمتی و کیفیت و کارکرد متفاوت را با یکدیگر مقایسه کرده و محصول متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

خرید نبولایزر

خرید نبولایزر از حساسیت بالایی برخوردار است. چراکه استاندارد بودن، کیفیت محصول، کارکرد درست و اینکه دقیقاً مطابق با نیازها و شرایط بیمار باشد بسیار حائزاهمیت است. جهت خرید نبولایزر با قیمت مورد نظرتان لازم است که محصولات چندین برند متفاوت تولید کننده محصول نبولایزر را مورد بررسی و مقایسه قرار دهید.

دقت کنید که اگر شما صرفاً در پی یافتن یک دستگاه کمک تنفسی هستید این محصول بصورت تکی برای شما مناسب نخواهد بود. چراکه نبولایزرها اصلی‌ترین وظیفه‌شان رساندن داروی مایع به صورت اسپری به ریه است.

لیست علاقه مندی ها 0