اولین فروشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی بیمارستانی و تجهیزات پزشکی بیمار در منزل

دستگاه الکتروکوتر

الکتروکوتر

انجام عمل جراحی بخصوص اگر در ناحیه‌ای با حساسیت بالا باشد، دشواری‌های متعددی دارد. از جمله اهدافی که در جراحی‌ها دنبال می‌شود، انجام عمل با کمترین آسیب به بافت‌ها، عروق و مویرگ‌های خارج از نقطه هدف است. همچنین انعقاد خون و جلوگیری از خونریزی حین جراحی نیز بسیار حائز اهمیت است.

الکتروکوتر چیست؟

دستگاه الکتروکوتر محصولی است که از جریان AC و DC جهت ایجاد برش در بافت و انعقاد خون حین عمل جراحی استفاده می‌کند. این دستگاه جریان الکتریکی را از بافت‌های تحت جراحی عبور می‌دهد و با کمترین خونریزی و آسیب به بافت‌های غیر مرتبط با نقطه هدف، بافت مورد نظر را برش می‌دهد.

انواع الکتروکوتر

الکتروکوتر انواع متفاوتی دارد که هر یک در عمل‌های جراحی متفاوت و با اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. الکتروکوتر، الکتروفولگوریشن، الکتروکواگولاسیون دو ترمینال، الکترودیکاسیون، الکتروسکشن و الکترولیز از جمله انواع دستگاه هموستاز الکتریکی یا الکتروکوتر بشمار می‌روند.

خرید الکتروکوتر

از آنجایی که الکتروکوتر یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات اتاق عمل بشمار می‌رود، بنابراین در هنگام خرید این محصول باید به نکاتی دقت داشته باشید:

محصول را به لحاظ سلامت بدنه، قطعات و عملکرد مورد بررسی قرار دهید. تماس الکترود غیر فعال مورد بررسی قرار گیرد. دستگاه به لحاظ نشتی جریان فرکانس بالا مورد بررسی قرار گیرد. همچنین خروجی ژنراتور در یک مقاومت ثابت ارزیابی شود.

کاربرد الکتروکوتر

اصلی‌ترین کاربرد الکتروکوتر حذف ابزار مکانیکی و دستی جراحی همچون تیغ‌های جراحی است. تیغ‌های جراحی ریسک آسیب شدید به رگ‌ها، مویرگ‌ها و بافت‌های غیرمرتبط با محل جراحی را افزایش می‌دهند. با استفاده از الکتروکوتر می‌توان ناحیه تحت جراحی را با کمترین خطا برش داد. همچنین از این دستگاه برای جلوگیری از خونریزی ناحیه تحت جراحی استفاده می‌کنند. این دستگاه با ایجاد انعقاد خون سبب تمیز ماندن زخم می‌شود و دید و دقت جراح را افزایش می‌دهد.

لیست علاقه مندی ها 0