اکسیژن ساز ، بای پپ ، سی پپ

چراغ جراحی

چراغ جراحی

چراغ جراحی یا همان چراغ سیالیتیک برای فراهم ساختن دید بهتر و ایجاد روشنایی در حین عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چراغ از اولین و مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز در اتاق عمل می‌باشد. چراغ جراحی در انواع مختلفی در سه نوع تک قمر و دو قمر و سه قمر و در دو مدل پایه دار (پرتابل) و سقفی تولید می‌شوند. نور این چراغ‌ها توسط یک دکمه کم و زیاد و ارتفاع این چراغ‌ها توسط دسته تعبیه شده روی چراغ‌ها تنظیم می‌شود.

چراغ سیالیتیک باید بتواند نوری مشابه نور روز ایجاد کند. به صورتی که از خطای رنگها جلوگیری کند. از طرف دیگر باید دارای نور سرد باشد. به صورتی که از افزایش دمای محیط اتاق عمل جلوگیری کند. از دیگر پارامترهای مورد اهمیت نور این چراغها می‌توان به عمق نفوذ مناسب نور در بافت‌ها اشاره نمود. همچنین از ایجاد سایه جلوگیری کند. چراغ سیالیتیک یا چراغ جراحی می‌توانند در دو نوع با لامپ LED و با لامپ هالوژنی تولید می‌شوند. چراغ‌های با لامپ LED معمولا به دلیل تولید گرمای کمتر و طول عمر بیشتر دارای محبوبیت و قیمت بالاتری هستند. همچنین در هنگام پایان عمر لامپ نور به تدریج کم می‌شود و این امر از خاموشی و سوختن ناگهانی لامپ هنگام عمل جلوگیری می‌کند

چراغ جراحی Heal force
Quick View
چراغ جراحی Maquet Volista
Quick View

چراغ جراحی پرتابل

چراغ جراحی پرتابل محصولی نسبتاً جدیدتر از دیگر انواع چراغ‌های جراحی و سیالتیک محسوب می‌شود. همانطور که از نامش پیداست چراغ جراحی پرتابل قابلیت جابجایی و شکن بازو دارد. بنابراین دامنه مصرف آن گسترده‌تر است. این چراغ برحسب مدل دارای چند قمره و چندین لامپ LED است. نور حاصل از این چراغ سرد است و چون نزدیک پزشک و تکنسین جراحی قرار می‌گیرد سبب تولید حرارت نمی‌شود.

از مزیت‌های چراغ جراحی پرتابل داشتن دسته‌های جدا شونده و قابلیت تنظیم شدت روشنایی است. با توجه به این پرتابل است، ترمز خارجی نیز دارد و احتیاجی به کنترل دائمی ندارد. این محصول علاوه‌بر اتاق عمل در کلینیک‌ها و مراکز درمانی نیز کاربرد دارد.

خرید چراغ جراحی

چراغ جراحی یکی از تجهیزات پزشکی پایه و ضروری است، که در هر اتاق عملی باید وجود داشته باشد. لازم است پیش از خرید محصول حتما آن را به لحاظ داشتن فاکتورهای یک چراغ جراحی باکیفیت مورد بررسی قرار دهید. تاییدیه‌ها، شاخص پرداخت رنگ، نحوه نصب محصول، منبع نور، جنس فیلتر، کنترل‌ها و سطح روشنایی از جمله مواردیست که باید هنگام خرید محصول به آن‌ها دقت داشته باشید.

قیمت چراغ جراحی

قیمت چراغ جراحی با توجه به تکنولوژی بکار رفته در محصول، دامنه کاربردهایی که در اتاق جراحی دارد، نوع چراغ‌های بکار رفته در آن، عملکرد، برند، مدل و پرتابل و ثابت بودنش متغیر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از قیمت چراغ جراحی از جلوگیری از خرید نامطمئن لازم است که حتماً مرجعی معتبر را برای خرید انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید محصول و مقایسه قیمت چراغ‌های جراحی به وبسایت آزطب مراجعه کنید.

چراغ جراحی اتاق عمل

چراغ جراحی اتاق عمل یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات پزشکی است، که در اتاق جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نور کافی و متناسب با هر عمل جراحی را فراهم می‌کند، نور آن سرد است، حداقل سایه را ایجاد می‌کند و دقت پزشک را بالا می‌برد. ساختار چندان پیچیده‌ای ندارد و براحتی توسط تکنسین خدمات بهداشتی قابل تنظیم است.

چراغ سیالتیک

چراغ سیالتیک محصولی است که روشنایی کافی را جهت انجام جراحی و مشاهده آناتومی بدن فراهم می‌کند. این چراغ هیچ شباهتی به چراغ‌های معمولی ندارد و کارکردی کاملاً متفاوت دارد. این محصول نوری مشابه نور روز تولید می‌کند، حین جراحی سبب بروز خطای رنگ نمی‌شود، دمای اتاق عمل را افزایش نمی‌دهد و از همه مهمتر سبب ایجاد سایه نمی‌شود.

چراغ جراحی ساخت ایران

با توجه به اینکه قیمت تجهیزات پزشکی در ایران دچار افزایش قیمت چندبرابری شده است، بسیاری از متقاضیان تجهیزات پزشکی خرید از برندهای ایرانی را ترجیح می‌دهند. خوشبختانه برندهای ایرانی همچون سها طب این محصول را تولید می‌کنند. چراغ جراحی سها طب دو قمره 7 شعله و 4 شعله است. این محصول قابلیت تنظیم شدت فوکوس و نور دارد و شامل گارانتی 1 ساله نیز می‌شود.

قیمت چراغ اتاق عمل پرتابل

قیمت چراغ اتاق عمل پرتابل با توجه به اینکه نسبت به نمونه‌های ثابت کاربر پسندتر است، به مراتب نسبت به انواع چراغ‌های جراحی بالاتر است. قیمت این محصول با در نظر گرفتن ویژگی‌هایی که دارد، تعداد قمره‌ها، عملکرد، جنس، مدل و برند متفاوت خواهد بود. ضمناً با توجه به نوسان قیمت تجهیزات پزشکی لازم است، از قیمت روز محصول، از طریق راه‌های ارتباطی وبسایت آزطب مطلع شوید.

بهترین مارک چراغ جراحی

تنوع برندهایی که محصول چراغ جراحی را تولید می‌کنند بالاست. توصیه می‌کنیم که برای شناخت بهتر محصول متناسب با نیاز محیط جراحی حتماً چندین محصول از چند برند را مورد مقایسه قرار دهید. با وجود این می‌توانیم از چند مدل چراغ جراحی از برندهای سها طب، DKK و SKYTRON بعنوان بهترین مارک‌های چراغ جراحی که در آزطب عرضه می‌شوند یاد کنیم.

لیست علاقه مندی ها 0